Yasağa Uymayan Vatandaşlar

Ülkemizde İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile 2 gün süreyle(cumartesi, pazar) ilan edilen ve büyükşehirlerin valiliklerine gönderilen genelgeye vatandaşlar tarafından büyük oranda uyuluyor, bazı vatandaşlar yasağa uymamakta türlü türlü bahaneler uydurarak yasağa uymak istemiyorlar. Medyaya yansıyan bazı görüntüler artık insanlara pes dedirtiyor.
Bursa’da polis ekipleri tarafından yapılan denetimlerde sokağa çıkma yasağına uymayan bazı vatandaşlar tespit edildi. Bu denetimler yapılırken Para cezası verilen şahısların kendilerini savunma bahaneleri ise duyanları hem şaşırttı hemde güldürdü.
Vatandaşlardan bazısı iş yerinde cihazların açık kladığını söylerken bazısı elektriklerin açık kaldığını ve bazısıda çaydanlığın altının açık kaldığını polis ekiplerine söylerken kimisi de yasaktan haberinin olmadığını söyleyerek cezai işlemden kurtulmak istediler fakat doğru ile yanlışı ayırtabilen polis ekipleri söylenen bahanelerin gerçeği yansıtmayanlarına kanunda belirtilen cezai işlemi uyguladılar.

Yasağa uymayanlara 280 tl para cezası kesildi.
İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği genelgeye göre, 30 büyükşehir ve kronik hastalığı bulunanların çok olduğu Zonguldak’ta, il sınırları içerisinde 2 gün (cumartesi,pazar) sokağa çıkma yasağı geldi. Yasak kapsamı içerisinde Bursa’nın bazı bölgelerinde polis ekiplerince denetim yapıldı. Dışarıda hareket halindeki araçları tek tek durdurup kontrol eden polis ekipleri yasaktan muaf olanlara izin verilirirken, yasağa uymayarak çeşitli bahanelerle dışarı çıkanlara ise kişi başına 280 lira para cezası kesildi.

BU BAHANELER DUYANLARI HEM GÜLDÜRDÜ HEMDE ŞAŞIRTTI
Ülkemizin dört bir tarafından gelen görüntülere göre ; Sokağa çıkma yasağa uymayan vatandaşlar polis ekiplerine söylediği bahaneler ise bu kadar da olmaz arkadaş dedirtti. Polis ekiplerine yakalanan vatandaşlar “Çaydanlığın altını yapatmayı unuttum iş yerinde açık kalmış onu kapatmaya gidiyorum , bir başka vatandaş ise işyerinde elektrikleri kapatmayı unuttum onu açmaya gidiyorum derken bir başkasının bahanesi ise herkesi şaşırttı: Sokağa çıkma yasağının geldiğinden hiç haberim olmadı” gibi çeşitli bahaneler ürettiler.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın