Whatsapp’dan Kullanıcılara Yeni Sınırlama

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarının öncüsü olan Whatsapp her geçen gün kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için kendini sürekli geliştiriyor.

Whatsapp son yaptığı hizmet ile koronavirüsten dolayı insanlar sürekli birbirlerine olumlu olumsuz mesaj göndermelerini bir miktar engelleyebilmek için mesajları ilet seçeneğini 5 kişiye gönder yerine artık 1 kişiye gönderebiliyoruz.

Whatsapp yetkilileri koronavirüs salgınının insanları tedirgin etmemesi için böyle bir sınırlama getirdiklerini açıklıyorlar.

Whatsapp’ın yaptığı bu kısıtlama ile kısa sürede gereksiz mesajların hızı yavaşladı ve insanlar gereksiz mesaj göndererek salgının psikolojik yönünü artık birbirlerine daha az iletmiş oluyorlar.

Whatsapp kullanan insanların yanlış bilgiler yaymaması için bir kişiye bir ileti özelliğini aktif ettiklerini açıklandı.

Firma yetkilileri yaptığı açıklamada gereksiz mesajların sayısında yüzde 70 düzeyinde düşüş olduğunu açıklayarak. Whatsapp üzerine düşen görevi herzaman yapmaktadır dediler.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın