Uzmanlar Uyarıyor Sahte Koronavirüs Mesajlarına İnanmayın

Türkiye’de de koronavirüs salgınının ilk defa görülmesiyle beraber “sosyal medyada bir çok art niyetli insanlar tarafından sosyal medya üzerinden insanları etkileyecek olumsuz mesajlar göndermeye ve paylaşımlar yapmaya devam ediyorlar.
Yapılan bir çok yalan paylaşımda farklı ülkelerde ve farklı zamanlarda çekimi yapılan bir çok görüntünün Türkiye’deki hastanelerde çekilmiş gibi göstererek. Türkiye’deki insanlara korku empoze etmeye çalışıyorlar.
Daha önce sosyal medya üzerinden yaydığı bir video paylaşımında virüsten ölenlerin belediyenin işmakinaları ile gömüldüğünü ve hatta ölen kişinin kayınvalidesi olduğunu söyleyen sahte bir video paylaşımı yapılmıştı.
Daha sonra emniyet ekiplerince bu videoyu çekenlerin yakalanıp adalet karşısına çıkartılmıştı.
Bir çok art niyetli sosyal medya kullanıcısı tarafından eski bilgileri kes kopyala yapıştır mantığı ile farklı bir sıra vererek video ve görseller oluşturarak insanları sahte içeriklerine inandırmaya çalışarak koronavirüs salgınına karş insanları dirençsiz düşürmeye çalışıyorlar ve ülkelerde olan karışıklığı biraz daha çözülmez hale getiriyorlar.
İnsanlarımız sosyal medyadan yapılan asılsız içeriklere değil; devlet televizyonlarından yapılan resmi açıklamalara uyarak hayatlarına devam etmeliler.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın