Süleyman Soyludan Türk Halkını Üzen Karar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 ocak 2016 tarihinden itibaren içişleri bakanlığını başarıyla yürütmekteydi. Özellikle askeri birliklerin ve polis kuvvetlerinin çok sevdiği süleyman soylu bu akşam sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla görevinden istifa ettiğini duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında “Çok Özel Gayretle ve titizlikle yürütülen bu zor süreçte, koronavirüs salgınının tamamen önlenmesi için bu hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının tüm sorumluluğunu üstlendiğini ve bu durumda oluşan tüm olayların sorumluluğunu her yönüyle şahsıma aittir dedi. 1 ocak 2016 tarihinden beri Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum… Beni seven tüm dostlara, beraber görev yaptığımız mesai arkadaşlarıma Allaha ısmarladık.. Allah daima milletimizi korusun…” ifadelerini kullandı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun istifa açıklamasından sonra gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı imzalayıp imzalamayacağına çevrildi.
Cumhur başkanı istifa mektubunu yırtıp attığını duyurdu ve istifa kabul edilmesi.
Soylunun istifa haberini duyan vatandaşlar sokaklara çıkarak bu kararın vazgeçilmesi için konvoy yaptılar.Süleyman Soylu Halkın isteği ile tektrardan görevine devam dedi.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın