Sevinç Erbulak O Fotoğraf Bana Ait

Oyuncu Sevinç Erbulak; şehir tiyatrosundaki ilk yıllara ait özel bir fotoğrafını, sosyal medya hesabından takipçileri için paylaştı.
Erbulak paylaştığı fotoğrafın hikayesini o günleri yaşarcasına bu sözlerle anlattı:

Oyuncu Sevinç Erbulak; Yıllar önce kendisine ait bir resmi sosyal medya hesaplarından paylaştı.
Erbulak ; resmin hikayesini anlatırken sanki o günleri gözlerinde canlandı, hüzünlendi.

Yıl 1993, şehir tiyatrolarına başladığım ilk yıl.
Bu Fotoğraf bana ait. Yönetmen Hakan Altıner’in yönettiği İstanbul’un Gözleri Mahmur oyununda tiyatro ve ses sanatçısı Ayla Algan’ın gençlik yıllarını oynuyorum. Aslında oyundaki rolüm çok kısa; düğün sahnesinde gelin rolünü oynuyorum, işim, oyundaki rolüm sadece bu kadar. Üzerime denediğim tiyatromuza hediye edilmiş çok güzel harika tasarımlı çok güzel bir gelinlik var. Kim bilir hangi zaman hangi gelin giydi kim tasarladı, kim yaptırdı, ilk defa kim giydi bilmiyorum,kim bilir hangi konaktan hangi güzelin giydiği, onca zamanı aşmış da tiyatromuza kadar gelmiş, üzerindeki çok özel tasarımlı desenli çiçek işlemelerine tek tek özel taşlar işlenmiş çok özel harika bir gelinlik. Düşünüyorum da Sanki o gelinlikle kostüm denemeleri provasına daha dün gitmişim de sanki yarın da son sahneye çıkacakmışım gibi. zaman ne de hızlı geçiyor, durdurabilene aşk olsun.

oyuncu sevinç erbulak
oyuncu sevinç erbulak

Aradan çok uzun zaman geçti herşeyi hatırlamak çok zor, kaşlarımın ortasını bu kadar çok açmamın nedenini tam olarak hatırlayamadım. O zaman da Kimse beni uyarmamış kaşlarımın arasının çok açık olduğunu. Bu perdede kendimi öylesine özel hissediyordum ki bunu sözlerle anlatamam, kelimelerle anlatılmaz. Ayla Algan, Berrin, Serra,Toron Hoca, herkes orada . Her gün her gece bunların oyunlarını izliyorum. Bir gün bende onlar gibi oynamak için çabalıyorum ve sürekli dua ediyorum. Tek amacım onlar gibi harika oyuncu olmak. Yazacaklarım kelimlerim,yazmakla bitecek gibi görünmüyor, buda öyle nostaljik bir fotoğraf. Çok Uzattım klavyeden gönder tuşuna basmak istiyorum.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın