Samsung Türkiye’den Gidecek Mi?

Teknoloji devi Samsung’un Türkiye’ye yeni üretilen telefon sevkiyatını dudurma ihtimali olması ükemizin gündemine bomba gibi düşmüştü. Bu bilgi sızıntısından kısa bir süre sonra, Samsung yetkililerinden ilk açıklama geldi. Samsung Türkiye yetkilileri açıklama yaparak, konuya açıklık getirdiler.

Samsung Türkiye Yetkilisi açıklama yaptı

Bugün Öğlen saatlerinde aldığımız bilgiye göre Samsung, Türkiye’ye yeni ürettiği telefon sevkiyatını yapmayacak ve önümüzdeki dönemlerde yapacağı lansmanları da belirli bir süre erteleyecekti.

Yetkililer tarafından Yapılan açıklama ile samsung kullanıcıları aydınlatılmış oldu. Açıklamayı incelediğimizde, lansmanların çalışmaların ve sevkiyatların değişmeden aynı şekilde devam edeceği belirtiliyor.

Samsung Türkiye’nin yaptığı açıklama şöyle:

“Samsung Electronics Türkiye olarak faaliyet gösterdiğimiz Türkiye’de, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına göre ticari faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Türkiye’de Rekabet Kurumu’nun teknoloji devi Google’ın faaliyetleri ile ilgili bazı kararlar aldı ve bu kaarlar ile ilgili süreçleri Samsung Türkiye olarak yakından takip ediyoruz. 2020’de çıkacak yeni Galaxy ürünlerimizle ilgili Ülkemizdeki yeni lansman çalışmalarımıza hız verdik ve planlamalarımıza kaldığımız yerden devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Türkiye Rekabet Kurumu tarafından yürütülen proğramlar ile ilgili gelişmeleri takipçilerimize sürekli bildirecez buna göre kullanıcılarımızı ve kamuoyunu ve halkımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın