Şamil Tayyar AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı oldu

şamil tayyar akparti medya tanıtım başkan yardımcısı oldu

Eski AK Parti milletvekilimiz Şamil Tayyar, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır,

Mahir Ünal’ın önerisi önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın oluruyla Medya ve Tanıtım Başkan Yardımcısı olarak nöbete başladık diye twitter hesabından açıklama yaptı,

Asıl mesleği gazetecilik olan Şamil Tayyar Tanıtım ve medya ekibimize katılmıştır. Şamil Tayyar’a ve ekibimize hayırlı olsun mesajını Mahir Ünal twitter hesabından paylaştı.

ŞAMİL TAYYAR KİMDİR, NERELİDİR?

Şamil Tayyar, Gaziantep’e bağlı islahiye ilçesinde 1965 yılında dünyada geldi.

Milliyetçi bir ailede dünyaya gelen Tayyar’ın ismi Kafkas Kartalı Şeyh Şamil ‘den gelmektedir. Şamil Tayyar’ın babasını daha önce Mhp de görev yaptığı bilinmektedir. Eğitim hayatında ilk okul ve orta okul yıllarını Gaziantep’te tamamlamıştır. Gaziantep Üniversitesi İletişim fakültesinden mezum olan Tayyar Milliyet gazetesinde 9 yıl polis adliye muhabiri olarak çalışmıştır.

2011 yılında milletvekili seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Gaziantep”ten millet vekili olarak Meclise giren Şamil Tayyar 3 dönem millet vekilliği yapmıştır ve 3. dönem millet vekilliği devam etmektedir.

Millet vekilliğinden önce son olarak Star Gazetesinde çalışan Şamil Tayyar Gazetenin Ankara Temsilciliğinin yanı sıra köye yazarlığı da yapmıştır. Şamil Tayyar iyi düzey ingilizce biliyor ve medya da yıllarca çalıştığı için yeni görevinde üstün başarılar göstermesi bekleniyor.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın