Rihanna’dan COVID 19 ile Mücadele İçin Dudak Uçuklatan Bağış

Dünya çapındaki salgında, ünlüler bile endişeleniyor ve zamanlarını veya paralarını vererek ellerinden gelenin en iyisini yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Birçok ünlü, kendi kendine tecritle evlerinde sıkışmış, insanları eğlendirmek için sosyal medya hesaplarını kullanarak zaman geçiriyor ve birçoğu COVID-19 ile mücadelede takipçilerine ve genel olarak ihtiyaç sahilerine yardım etmek için para bağışlıyor. Rihanna, Clara Lionel Vakfı’ndan yakın zamanda ihtiyaç sahilerine yardım etmek ve yardım etmeye çalışan organizasyonları finanse etmek için büyük miktarda para bağışladı.
rihanna-magazin
Clara Lionel Vakf 2012 yılında kuruldu ve adını Rihanna’nın büyükanne ve büyükbabasından alıyor. Kâr amacı gütmeyen kuruluş eğitim programlarını finanse eder ve ayrıca dünya çapında acil durum müdahaleleri için maddi destek sağlıyor. 2012’den bu yana Clara Lionel Vakfı, ihtiyaç duyulan yerlerde acil durumlarda yardım ediyor ve her defasında yardım eden ilk kuruluşlardan biri oluyor.

Rihanna COVID-19 için ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere 5 milyon dolar bağışta bulundu. 5 milyon dolar Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 Dayanışma Fonu da dahil olmak üzere farklı sağlık kuruluşları arasında bölündü.

Bu kuruluşlar 5 milyon doları parayı şu amaçlarla kullanacaklar:

Risk altındaki topluluklara ve ABD’deki yaşlı vatandaşlara hizmet veren yerel gıda firmalarına yardım edilecek;
Yerel toplulukları desteklemenin yanı sıra Haiti ve Malawi’de daha hızlı testler yapılmasını kolaylaştırmak için yeni cihazlar alınacak.
Gerekli ekipman ve koruyucu ekipman ve tıbbı, hasta insanlarla doğrudan temas halinde çalışan sağlık kuruluşlarına ve doktorlara teslim edilecek.
Gerekli solunum malzemelerini sağlayarak yoğun bakım ünitelerinin inşasını destekleyecek.
COVID-19’a karşı aşının araştırılmasını ve oluşturulmasını destekleyecek.
Tıbbi çalışanları eğitin ve virüsün yayılmasını önlemek ve önlemek için gerekli bilgileri yayınlanacak.
rihanna-magazin
Rihanna, ABD, Barbados ve dünyanın geri kalanına verebileceği tüm desteği sağlamak için elinden geleni yapıyor. Endişesini gösteren ve para bağışlayan ilk ünlü değil, ancak artık daha fazla ünlünün de bağışta bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Rihanna’nın bilge sözleriyle, yaşadığımız bu tuhaf zamanda “ Öğrendiğim bir şey varsa, bu dünyayı ancak birlikte düzeltebiliriz ”.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın