R10 davetiyesiz üyelik kısa süreliğine aktif!

Ülkemizde çok sayıda forum sitesi bulunmaktadır. Bu forum sitelerinin içerisinde faaliyet gösteren en kapsamlı forum sitelerinden olan R10net yıllardır üyelik için davetiyesiz üyelik kabul etmiyor. Foruma üye olmak isteyen yazılımcılar ve kullanıcılar çevresinden veya sistemde kayıtlı kullanıcılardan davetiye almak zorundalar aksi takdirde üyelik yapılamıyor.
R10net’ten üye olmak isteyenlere sevindirici haber geldi.

R10Net forum sitesi davetiyesiz üyelik için kısa süreliğine davetiyesiz üyelikleri kabul edeceğini yayınladı!
R10net forum sitesi yönetim ekibi #EvdeKal projesine destek olmak için forum da kısa süreliğine davetiyesiz üyelik başvurularını açtığını duyurdu. Karantinadaki İnsanların evden çıkmadan internet tabanlı işlemlerinde evlerinden dışarı çıkmadan internet üzerinden çalışarak ev ekonomilerine katkı sağlayabilmesi için başlatılan bu kampanyada foruma üye olmak isteyenler için sizden bazı bilgiler istenmektedir.

Davetiyesiz üye olmak isteyenler 10 Nisan 2020 tarihine kadar geçerli davetiyesiz üyelik başvurusundan yararlanmak isteyenler için bazı bilgiler istenmektedir;

– T.C Kimlik no doğru girilecek çünkü Kontrol sağlanıyor
– web sayfa uzantılı Mail Onayı
– kayıt olduğunuz günün tarihi yazılı boş bir kağıtla birlikte selfie çekerek fotoğrafı yüklemek.
– Cep telefonunuza gelen SMS Onayı ile birlikte 4 aşamalı doğrulama sonrasında hesabınız yöneticiler tarafından aktif edilecek.

Toplamda 4 faktörden oluşan bu güvenlik sürecini başvuru yapan üyelerin tamamlaması gerekiyor. Özellikle T.C kimlik kontrolü doğrulama sistemi gerçekleştirileceği için yanlış bilgilerle foruma kayıt olmak isteyenler tekrar başvurusu kabul edilmeyecek şekilde engellenecektir. Bu doğrulama sistemi dolandırıcılıkların önüne geçmek için çok önemli bir faktör.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın