Nokia C1’in Özellikleri Açıklandı

HMD gelişmekte olan ülkelerde yeni pazarlarda, başka firmaların ürünlerini göndermediği yerlerde, yeni ürettiği ürünlerini yeni işletim sistemi ile çalışan telefonlarını o ülkelerin piyasasına sürüyor. Yaklaşık 60 dolar fiyatı olan ve Kenya’da satışa sunulan Nokia C1 ile bunlara bir yeni ürün daha eklendi. İşte Nokia C1 özellikleri

Piyasaya yeni Çıkan Nokia C1 özellikleri ve fiyatı nedir?

C1’in 5.45 inç büyüklüğünde olan IPS ekran ile  480×960 piksel çözünürlük il muhteşem bir yenilik sunuyor. Bu fiyat segmentinde genel olarak TFT paneller kullanıldığından dolayı böyle panel kullanması bu bir avantaj. Ayrıca ekranı çiziklerden ve kkkırılmalardan ve darbelerden korumak için sertleştirilmiş ekrana zarar vermeyen bir cam kullanıldığı belirtiliyor.

Telefon; gücünü 1.3 GHz hızında ısınmadan ve yavaşlamadan çalışan dört çekirdekli yeni bir işlemciden alıyor. İşlemcinin adı piyasaya çıkan ürün için açıklanmamış olsa da MediaTek firması ekibince geliştirilen farklı bir çözüm olduğu düşünülüyor. 1 GB RAM ve 32 GB hafıza alanı ile gelen yeni model telefonun hafızası, microSD kart ile 64 GB’a kadar istek doğrultusunda artırılabiliyor.

Yeni Telefonun her iki tarafında, ön ve arkada 5 Megapiksel çözünürlüğünde yni model bir kamera ve LED flaş yer alıyor. Böylece her iki kamerayla da gece çekim yapmak artık mümkün. Çift SIM kart yuvasına sahip olan bu yeni telefonda LTE desteği şimdilik yok gelecekte eklenebileceğini yetkililer söylüyor.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın