Koronavirüs Velirtileri Nelerdir?

!. Kuru Öksürük: Corona virüs görülen kişilerde ilk olarak alt ve üst solunum yolunu etk,lemeye çalışıyor.ilk görülen belirti ve rahatsızlıktan şikayete neden olan durum boğazda oluşan kuru öksürüktür. Kuru öksürük koronavirüs belirtisinin ilk halidir ve bitmek bilmeyen bir kuru öksürük tutar insanı.
2. Yüksek Ateş: Corona virüsün bulaştığı insanda görülen bir diğer belirti ise yüksek ateştir. Bu belirti korona virüs bulaşan insandaki önemli belirtiler arasındadır.
3.Nefes Darlığı: Corona virüsün belirtilerinden birdiğeri ise nefes darlığı şikayetidir.Bu belirti herkesde olmayabiliyor. Bu belirti ileri derece sıkıntı oluşturuyorsa hasta gözlem altına aıması gerekir. Kişinin başka hastalıklarıda varsa nefes darlığı insanı çok rahatsız eder.
4.Boğaz Ağrısı: Corona virüsten bulaşan insanlarda az görülen bir belirtidir. yüksek ateş belirtisi ve kuru öksürük belirtisine göre daha az görülen bir belirtidir.
5. Halsizlik, Yorgunluk ve eklemelerde Kas Ağrısı: Corona virüs bulaşan insanlardaki önemli bir belirtide halsizlik durumudur. Virüsün verdiği zarara göre insanda halsizlik yapabiliyor.
6.İshal: Corona virüs bulaşan insanlarda az da olsa görülmektedir.
Bu Belirtilerden bir veya birkaçı sizdede görülüyorsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın