İstanbul’daki İranlı Modelin Lüks Villasındaki Hayvanlara İnanamayacaksınız!

İstanbul’da lüks bir rezidansta yaşayan İranlı manken Qazal Y. kaldığı lüks rezidans içerisinde bulundurulması devlet tarafından özel izne tabi olan türü tükenmekte olan bir yavru aslan ile piton yılanını buldu. İranlı mankene ve rezidansta beraber bulunduğu 2 kişiye, “Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet” suçundan adli ve cezai işlem başlatıldı.

İstanbul’un Lüks semtlerinden olan Sarıyer Maslak’taki lüks bir rezidansta yaşayan iranlı modelle beraber yanında; dünyada endemik hayvan türü olarak bilinen, bu hayvanın alımı, satımı ticareti kanunen yasak olan ve nesli tükenme tehlikesinde ve yok olma teklikesi bulunan aslan ve piton’un lüks rezidansta bulunduğu bilgisine ulaşan Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevli ekipleri derhal bu olay bilgi üzerine çalışma başlattı.
Yapılan çalışmalar sonucu Cuma günü erken saatlerde belirtilen adrese gerçekleştirilen operasyonda İranlı ünlü model 22 yaşındaki manken Qazal Y. kendisiyle aynı rezidansta bulunan Mohammad Ali R. ve Kian M. isimli şüpheliler emniyet güçlerince gözaltına alınırken, evde yapılan aramalar sonucunda dünyada endemik olarak bulunan piton ve yavru aslan ele geçirildi.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın