İran Kendi Savaş Gemisini Vurdu Sosyal Medya Yıkıldı!

iran kendi savaş gemisini vurdu

Ajansların son dakika haberi olarak geçtiği İran medyasından dünyaya duyurulan habere göre, İran güvenlik güçlerinin Basra Körfezi’nde yaptığı askeri tatbikat esnasında, İran donanmasına ait askeri fırkateyni, tatbikatta bulunan başka bir fırkateyni yanlışlıkla vurdu. Sosyal medya da bu olayla ilgili çok farklı yorumlar yapılıyor.

İran güvenlik güçlerinin Basra Körfezinde Tatbikat yaptığı sırada bir fırkateyn yanlışlıkla tatbikattaki başka bir fırkateyni vurdu. İran Devrim Muhafızları Ordusuna ait gazetenin Muhabiri sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 40 dan fazla askerin öldüğünü söyledi .İran konu hakkında açıklama yapmazken sosyal medyada kullanıcılardan çok eleştiri alan bu olay twitter adeta yıkıldı. bunlardan bazılarını aşağıdadır.

—– Arkadaş bu iranın içtiğinden bende içmek istiyorum. getirin bundan , uçak dürürsün , gemini vurursun , koronaya gerek yok sen zaten yapıyorsun gerekeni… #iran

——İran ile iran’ın savaşında 40 dan fazla ölü varmış.

—— adamlar can sıkıntısından ne yapacağını şaşırmış birbirini vurup duruyorlar.

—— iran gibiyin bugün yine kendi ayağıma sıkıyorum her zaman

——- Adamlar boş duramıyor birbirine saldırıyor.

——- İran yaptı yine yapacağını savaş yor diye kendi kendini vuruyor. Düşmana gerek yok siz size yetersiniz zaten.

Olay haber ajanslarına düştükten saatler sonra ; İran resmi kaynaklarının yaptığı açıklamaya göre ölen asker sayısının 19 olduğu bildirildi.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın