İnstagram Çocuklara Yaş Sınırı Getirdi

Son yıllarda sosyal medya platformlarını kullanmayan kalmadı. Fotoğraf ve video ve yorum ve etiket paylaşım platformu Instagram, halen 13 yaşını doldurmayan küçük çoçuk kullanıcılarının platformda vakit geçirmesini engellemek için yasakladı

Sosyal medya devleri arasında önemli bir yeri oolan Facebook’un çatısı altında bulunan fotoğraf ve video paylaşım platformu ve sosyal medya devi  Instagram, uzun bir zamandan beri tartışılan konu hakkında yeni ilk adımı attı.

Techcrunch’ta kaleme alınan bir habere göre, 1 mil dolardan fazla kullanıcıya hitap eden yapan sosyal medya devi Instagram, 13 yaşından küçük yaşı bulunan çocukların instagram uygulamayı kullanmasına izin verilmedi.

sosyal medya devi instagram , Bu yeni karar hakkında alınan konusu kararı bugünden itibaren uygulamaya koyulacak. Sosyal medya devi bu yeni karar kapsamında yeni kullanıcılardan doğum tarihlerini girmelerini isteyecek

Başka bir değişle sosyal medya platformu 13 yaşını doldurmayan küçük kullanıcıların Instagram  hesabı açmasını engelleyecek. Ancak mevcut kullanıcılara yaşları sorulmayacak.

Sosyal medya devi Facebook, Instagram’ı 2012 yılında 1 milyar dolar karşılığında firma içerisine ekledikatmıştı.