Google’ın kurucuları Yeter Dedi!

1998 yılında kurulan Google, aradan geçen yıllar ile birlikte inanılmaz bir dönüşüm yaşadı. Şimdilerde dünyanın en popüler arama motoru olan şirket, yaklaşık 21 önce Larry Page ve Sergey Brin tarafından bir garajda kurulmuştu. Şimdi bu ikili aldıkları önemli bir kararı açıkladı. Google kurucuları görevlerini bırakıyor.
Google kurucuları yeni bir karar aldı
Larry Page ve Sergey Brin tarafından yaklaşık 21 yıl önce kurulan Google, geçen yıllar içinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olmayı başardı. İkili geçen yılların ardından, artık görevi bıraktıklarını açıkladı. Google’ın sahibi olan Alphabet şirketinin CEO’luk ve başkanlık görevleri yürüten ikili, bundan sonra yalnızca yönetim kurulunda kalmaya devam edecek.

Alphabet tarafından yapılan açıklama şirketin, daha temiz ve daha hesap verilebilir şekilde yoluna devam edeceğine dikkat çekti.

Yöneticiler ise artık yönetim yapısını basitleştirmenin zamanının geldiğini söyledi. Alphabet ve Google’ın iki CEO ve başkana ihtiyacı olmadığının altını çizen ikili, ‘Şirketi bizden daha iyi yönetecek birini gördüğümüzde yöneticiliği bırakmak istemeyecek insanlardan değiliz’ dedi.

Google’ın SEO’su Sundar Pichai, Alphabet’in de CEO’su olarak görevine devam edecek.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın