Google Play Store’dan Kullanıcılarını Mutlu Eden Gelişme

Bir çok uygulamayı ücrtsiz indirebildiğimiz Google Play Store’dan son dönemde kaldırılan çok sayıda kötü niyetli uygulama ile gündemden düşmüyor olsa da, bu kez uygulama geliştirenleri mutlu eden bir gelişme yaşandı.

Uzun zaman harcayarak gece gündüz çalışarak hazırladığınız bir Android uygulaması geliştirdiğinizi ve Google Play Store’a diğer uygulamalar gibi bu uygulamayı da yüklediğinizi düşünün. Uygulamanızı Play Store’da arıyorsunuz ve bulamıyorsunuz böyle bir durum karşısında kendinizi, nasıl hissedersiniz?

Yeni yapılan bir eklenti ile Google Play Store’daki arama hatasını artık göremeyeceksiniz

Uygulama Geliştiricilerin ençok uğraştığı bir problem artık giderildi.
Google da bir çok forumlarıda hatta Reddit’e kadar birçok farklı forumda ve sosyal medya platformlarında gündeme getirilen bu sorun mağazaya yeni eklenen uygulamaların kullanıcılar tarafından keşfedilmesini ve bulunmasını engelliyor.

Yeni uygulamalar aramalarda çıkmadığı için kullanıcılar tarafından bulunup kullanılamıyordu. Bu sorunla karşılaşan yüzlerce geliştirici bulunuyor , bu uygulama geliştiricilerden birisi şu şekilde ifade ediyor;

Merhaba, bir kaç gün önce mağazaya yeni bir Android oyun ekledim. Oyuna indirme linki üzerinden erişim yapabiliyorum. Ancak, Google Play Store’da aradığım zaman bulamıyorum, geliştirici adıyla dahi arasam yinede bulamıyorum.

Yeni Yapılan yazılım güncellemesi ile ilk gözlemlerde arama sonuçlarında çıkmayan birçok uygulamaların şu anda aramalarda çıktığı görülmektedir.
Böylece bu sorunun çözüldüğü doğrulanıyor, tüm uygulamaların düzelmesi büyük bir ihtimalle bir kaç hafta içerisinde düzelmesi bekleniyor ve uygulama geliştiricileri artık mağdur olmayacak.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın