Bugün Açlıktan Ölen İnsan Sayısı?

Dünyayı kısa sürede etkisi altına alan koronavirüs salgını hergün binlerce insanın ölümüne neden oluyor.

Milyonlarca insan koronavirüs salgınına uğramış ve ne zaman öleceğini düşünerek psikolojisi bozuluyor.

Dünya gündemini kendine kilitleyen koronavirüs , başka salgınları insanların başka sıkıntılarını unutturdu veya koronavirüs salgınından dolayı güç kazanan devletler şirketler veya şahıslar; insanlara koronavirüs haricinde başka birşey düşünmeyin diyerek gerek görsel basında gerekse yazılı ve dijital basında heryerde koronavirüs salgının ve insanlara etkileri sürekli gündemden düşmüyor.

Dünyada hergün ortalama 25 bin insan açlıktan ölüyor fakat hiçkimsenin bu konuda sesi çıkmıyor. Görsel ve yazılı basında hiç gündeme gelmiyor.

2019 yılında birleşmiş milletler tarafından 16 ekim dünya gıda günü sloganı olarak Eylemlerimiz geleceğimizdir. Sağlıklı beslenme ile açlığa son verilmiş bir dünya olarak belirlerken dünyada açlıktan ölen insan sayısına baktığımızda yapılanların sözel söylemden daha ileri gitmediği ve hergün dünya genelinde ortalama 25 bin insanın açlıktan ölmeye devam ettiğini görebiliyoruz.

Dünyada hergün kaç kişi açlıktan öldü , kaç kişi bulaşıcı hastalıkladan öldüğünü merak edenler worldometers web sayfasından anlık olarak verilen sayıları takip edebilirsiniz.

02.02.2020 22.28.00 itibariyle bugün ölen insan sayısı 28.702

haberi yazmaya başladığımızda ölen sayısı yaklaşık 27.300 civarındaydı biz yukarıda yazılı metni yazana kadar açlıktan ölen insan sayısı 1202 kişi arttı ve her saniye yaklaşık 1 kişi açlıktan ölmeye devam ediyor.

İnsanlar koronavirüsten kaç kişi öldü diye arama yaparken açlıktan ölenlerin varlığını bile düşünmüyorlar.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın