Bilim insanları ilaç adı verip açıkladı: Koronavirüsü 48 saat içinde tamamen yok etti

Dünyanın heryerinde farklı farklı ülkelerde bir çok ilaç firmaları ve üniversiteler tarafından Koronavirüs tedavisi için ilaç geliştirmeye çalışılıyor. Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan Monash Üniversitesi’ndeki bazı hocalar tarafından laboratuvar ortamında yaptığı testler incelendi koronavirüs üzerinde yapılan test sonucunda bir doz Ivermectin uygulanan hücrelere bulaşan koronavirüs hücreler içerisinde artık büyüyemediği belirtildive bu ilaç yapılan araştırma sonucunda Koronavirüsün büyümesini engellediği belirtildi.

Üniversitenin Biyokimya bölünü Keşif Enstitüsünde başkan olarak görev yapan Dr Kylie Wagstaff deneyi yapılan ilaç hakkında kısa bir bilgilendirme açıklaması yaptı, bu açıklamada ise: “Yaptığımız deneyler sonucunda uygulanan bir doz ilaç (Ivermectin) 24 saat içerisinde Covid-19’a ait RNA virüslerinin bir çoğunun etkinliğini azaltıyor ve 48 saat gibi kısa bir sürede bu virüsleri tamamen yok ediyor” diye konuştu.

“BU KORONAVİRÜSTE IVERMEKTIN ETKİLİ FAKAT AŞI BULMAMIZ KESİNLİKLE ŞART”

Şu anda tüm dünyanın heryerine yayılan koronavirüse karşı kesin çözüm üreten yüzde 100 etkili olan bir ilaç bulunmadığını belirten Wagstaff, “Bahsettiğim Bu ilaç zaten dünyanın heryerinde dünyanın her ülkesinde mevcut. Bu ilaç şimdilik hastalara yardımcı olacak. Ancak koronavirüs tehlikesine karşı kesin bir tedavi için virüsü tamamen yok eden kesin bir ilaç bulunmalır” diye de sözlerine ekledi.

IVERMEKTIN NEDİR? HANGİ HASTALIKLAR İÇİN KULLANILIYOR?

İvermektin, genel olarak hayvanlarda kullanılıyor, daha çok köpekleri üzerindeki parazitlerden korumak için kullanılıyor. Bunun yanı sıra birçok parazitin hayvanların üzerlerini etmesin diye kullanılıyor.Bunun yanında ayrıca kafada çıkan bit için ve uyuz hastalığı içinde sık olaak tercih edilen ilaçlar arasında bulunuyor.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın