Bakanlığın Dağıttığı Maskeler Güvenli Mi?

Coronavirüs salgını bir kaç ay içerisinde dünyayı etkisi altına yüzbinlerce insan hayatını kaybetti. Böyle olunca bu virüsten korunabilmek içinilk olarak insanlar make dağıtıyor ve virüs bulaşmasın diye maske takıyorlar. Cumhurbaşkanlığınca yapılan açıklamada maskelerin halka ücretsiz dağıtılacağını söyledi. Bir çok insan kendisine maske halen gelmediği için olumsuz eleştirilerde bulunuyor. ayrıca bu dağıtılan maskenin ne kadar güvenli olduğu araştırma konusu.
Koronavirüs ile mücadele içerisinde Türkiye Devletide diğer batılı ülkeler gibi halkının sağlığı için bir dizi önlem ve kısıtlama uyguluyor. Bunlardan birkaçı da toplu ulaşım,büyük marketler ve halka açık semt pazarları gibi yerlerde maskesiz dolaşmak yasak . Ancak Ülkemizde maske satışı yapmak yasaklanmış halde. Halkı virüsten koruyacak olan bedava dağıtılan maskeler ise Sağlık Bakanlığı tafafından insanların cep telefonlarına yolladığı bir şifreyle en yakın eczaneden o şifre ile maskeni ücretsiz alınabiliyor. Her vtandaşın haftada bir defa, beş adet ücretsiz maske alma hakkı bulunmaktadır..

Vatandaşlar bir süredir ücretle mske satılmadığı için ve ptt den gelecek ücretsiz maskelerde gelmediği için bu durumdan çok muzdarip

Maske verilememe Aksaklık nedenleri fazla değişmesede, maskeye sahip olanlardan çok fazla şikayet geliyor ve maskenin çok kalitesiz olduğu yorumları yapılıyor.
Bu durumda dağıtılan ücretsiz maskelerin vatandaşları virüsten koruyup koruyamayacağı da şüpheli.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın