Bakan Kasapoğlu Açıkladı:Yurtlarda 17.506 Vatandaş Karantinada

Bakan Kasapoğlu Açıkladı:Yurtlarda 17.506 Vatandaş Karantinada

Bakan Kasapoğlu, öğrenci yurtlarında 17.506 vatandaşın karantinada sürecinin devamettiğini, 51.747 vatandaşın ise tedavisinin tamamlanıp evlerine gönderildiğini açıkladı.

Koronavirüs Çinin Wuhan kentinden dünyaya yayıldaktan sonra kısa sürede Türkiye’ye gelerek virüsten korunma için devlet yetkilileri tarafından çok sayıda tedbir devreye alınırken. Binlerce vatandaşımız bu virüs nedeniyle hastalandı ve hastanelerde tedavileri devam etmektedir.

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’den avrupanın bir çok ülkesine temizlik malzemesi gönderildi. Başta İtalya olmak üzere ingiltere ,ispanya , amerika olmak üzere çok sayıda gelişmiş ülkeye temizlik ve hijyen malzemesi gönderen Türkiye zor günlerden geçen her devletin yardımına koşmaktadır.

Müslüman devletlere de yardım eden ülkemiz dini ve ırkı ne olursa olsun önemli değil insan olsun bizim için yeterli diyerek onlarca devlete üçretsiz temizlik ve hijyen malzemesi gönderdi.

İsrailinde yardım istemesi üzerine bir uçakta Filistine gönderme kararı alan Türkiye , israil Filistine gidecek yardıma izin vermeyince israile de gidecek malzemeleri Türkiye göndermedi. Daha sonra siyasi olarak çözülen bu olay sonunda Filistine de bir uçak temizlik ve hijyen malzemesinin yanında tıbbi malzemelerde gönderildi.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın