Avm Açılışları Koronavirüs Salgınını Artırır Mı?

Türkiye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son basın açıklamasında koronavirüs tablosundaki “iyileşme”yi kaynak göstererek koronavirüs salgınının son günlerde ülkemizde çok ciddi düşüşler yaşaması dolayısıyla koronavirüs için alınan tedbirlerin peyder pey gevşetileceğini açıkladı. Bu açıklamadan sonra ; uzmanlar ve vatandaşlar tarafından bir çok konuda alınan tedbirlerin gevşetilmesini sevinçle karşıladı yalnız biri hariç .

Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan avm’lerin 11 mayısta açılacak olması salgın riskinin artma ihtimalini de beraberinde getiriyor. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca vatandaşlarımızın evlerinde karantina günlerinde ne kadar çok sıkıldıklarını özellikle çocuklar için artık dayanılmaz hale gelen karantina günleri insanlara parkları gezi alanlarını ve alış veriş yapabileceği mekanlara gitmeyi çok özlediler.

Avm’ler 11 mayıs’ta açıldığı vakit evlerinde sıkılan insanlar sıkıntılarını gidermek için ve yaklaşan bayram alışverişini yapabilmek için Avm’lere hücum edecekler. Avm’ler normal günlerin aksine müthiş bir insan kalabalığı ile karşılaşacak ve koronavirüs’ün insandan insana geçmesi için aylardır yapılan karantina boşa gidip avm ye giden bir çok kişiye koronavirüş bulaşıp hasta olmasına sebep olabilecek.Avm lerde sosyal mesafe kuralına uymak çok zor olacak ve insanlar genelde uyamayacak.

Avm’ler açılınca en azından ilk birkaç gün gidilmemesi gerektiğini uzmanlar uyarıyor.

İllaki ben avm ye giderim diyorsanız yinede insanların az bulunduğu saatleri tercih etmenini uzmanlar tarafından sürekli duyuruluyor.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın