Almanlar Yemek Yapmayı Unuttu

Koronavirüs salgını dünyanın heryerinde insanlara üzerinde çok farklı etkiler oluşturuyor.

Almanya hepimizin bildiği gibi Yoğun iş temposundan dolayı evlerinde yemek hazırlayan alman vatandayı çok az genelde iş giriş çıkışlarında en yakın fastfood hazır yiyecekleri yiyorlar ve dışarıda basit yemekler atıştırmaya alışanlar almanyada yaşayan insanlar koronavirüs nedeniyle işyerlerinden izin alıp evlerine kapanınca bugüne kadar hiç akıllara gelmeyen acı bir gerçek ortaya çıktı. Alman gıda uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda,almanlar içerisinde “Patates pişirmeyi bile bilmeyenler alman vatantaşları var” diyor.

İnsaların yaptığı meslek gurubuna göre yemek alışkanlıklarıda değişiyor. Bazı meslekler çok ağır ve yorucu olduğu için insanlar yemek yapmak zoruna gidiyor ve özellikle de maddi geliri yüksekse yemek hazırlamak yerine en yakın paket servis yapan yerlerden sipariş veriyorlar. Hazır yiyecekleri ısıtarak ya da dışarıda basit yemekler atıştırmak özellikle günlük koşuşturması çok fazla olan büyük şehirlerde son yıllarda basit yemek yeme alışkanlığı çok fazla arttı ,insanlar evlerinde 1 saat yemek hazırlamaka yerine dışarıdan sipariş vermek daha basit geliyor. Alman araştırma şirketi geçen yaz dokuz Avrupa ülkesinde yaklaşık 18 bin kişiyle anket çalışması yapanbir firmaya göre kendi evinde günlük taze yemek pişirenlerin sayısı her geçen gün giderek azalıyor.

Yapılan çalışmaya katılan alman vatandaşlarının sadece yüzde 46’sı “evinde hemen her gün günlük taze yemek pişirdiğini” söylerken ingilizlerin ise yüzde 43′ ü evlerinde günlük taze yemek yaptığını söyledi. Avrupa ülkelerinde en yüksek oran ise yüzde 79 ile evlerinde yemek yapan millet italyanlar oldu

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın