Abd’de Neler Oluyor

Abd’de yaşanan olaylar her geçen dakika daha da içinden çıkılmaz hal almaya devam ediyor. Amerikalı George Floyd’u polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan protestolar sürekli büyüyor. Abd’nin bir çok eyaletine sıçrayan eylemler Abd ile sınırlı kalmayıp Avrupa’nın bazı şehirlerinde de insanlar tarafından eylemlerle destek veriliyor.

Eylemciler eylem yaptığı caddelerde zarar vermeye devam ettikçe Abd poliside güç kullanmaya devam ediyor.

Abd’li yetkililerin yaptığı açıklamalarla eyleme çözüm bulmak değilde daha çok şiddeti artırmak taraftarı gibi anlaşılıyor.

Eylemlerin ne zaman son bulacağı ve çözümün nasıl olacağı bilinmiyor.

Her geçen gün eylemciler hem çoğalıyor hemde çevreye daha da zarar veriyorlar. Eylemciler zarar verdikçe poliste güç kullanmayı artırıyor. Bu şekilde olaylar bitmeyecek gibi görülse de Abd’li yetkililerin alacağı kararlar ile çok kısa sürede eylemler son bulabilir.

Abd de yapılan eylemlerde koronavirüs salgını artırma ihtimali çok yüksek . Koronavirüs insandan insana solunum yoluyla bulaştığı için eylem yapan eylemciler aradaki mesafeyi koruyamıyor. Bu nedenden dolayı eylem yapılan eyaletlerde koronavirüs salgını artma ihtimali çok yüksek.

Milyonlarca insanın koronavirüs salgınına yakalandığı Abd de yapılan bu eylemler aracılığıyla koronavirüs Abd de yeni bir dalga oluşturabilir.

Vatandaşların koronavirüse yakalanmaması için toplu yerlerden ve herkese açık park ve bahçelerden uzak durması gerekmektedir.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın