Abd’de bağışıklık kazanmak için koronavirüs hastalarıyla covid-19 partisi düzenleniyor.

Çinin Wuhan kentinten başlayıp dünyanın her yedine uğrayan koronavirüs salgını insanları tedirgin ediyor.

Her devletin yetkilileri bu virüş ün yayılmasını engellemek için her devlet farklı farklı karantina tedbirleri alıyor.Abdnin bazı eyaletlerinde yaşayan insanlar virüsün yayılmasının engellemek yerine koronavirüs hastası olanlarda birlikte zaman geçirip toplantı veya önemli bir etkinlik yapıp virüş bulaşmış insanlarla bir araya gelip virüs bulaşmadan virüse karş birlikte toplantılar düzenleyerek vücutlarının bağışıklıkkazanmasını amaçlayarak bazı guruplar tarafından covid-19 partisi düzenliyorlar. Yetkililer bu insanları sert bir şekilde uyarıyorlar . virüsü daha fazla yaymayın diye.

Bu partileri düzenleyen insanların amacı kötü değil fakat tedavisi olmayan bir salgına karşı açık bir şekilde davetiye çıkarmak çok da akıllıca görünmese de insanlar kendilerince çeşitli yöntemler arıyorlar. virüs taşımayanların koronavirüs tedavisinden iyileşenlerle bir araya gelerek, Covid-19 hastalarıyla bir araya gelip ‘virüse yakalanıp atlatma sürecini hızlandırmak’ olduğu bildiriliyor.

Washington Sağlık Birimi Çarşamba günü Twitter’dan attığı mesajda ‘koronavirüs partilerinin kötü bir fikir olduğu’ uyarısında bulundu ve “Bu tehlikeli ve insanları hastanelik etme hatta öldürme riski taşıyor” dedi.

Washington eyaleti sağlık birimi başkanı John Wiesman da yazılı açıklamasında şu uyarıları yaptı:

“Covid-19’u atlatanların uzun vadeli korumaya sahip olup olmadıkları belli değil. Bu virüsle ilgili bilmediğimiz daha çok şey var. Buna, enfeksiyon sonrası uzun vadede oluşabilecek sağlık sorunları da dahil.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın