Abd İle Çin Arasında Büyük Kavga!

Abd ile Çin arasındaki kavgalar bitmek bilmiyor.
Çinin Vuhan kentinde aralık ayında başlayan koronavirüs salgını bir kaç ay içerisinden dünyanın yaklaşık tüm ülkelerine yayıldı.
Dünyanın farklı ülkelerinde binlerce insanın ölmesi ve milyonlarca insanın virüs etkisinde kalması dünyayı adeta korku imparatorluğuna çevirdi.
Fabrikalar kapandı, üretim durdu, iç ve dış ticaret durma noktasına geldi.
Dünyaya bu kadar büyük bir zarar veren virüsü kim yaydı ne nerede ve hangi labaratuvarlarda üretildi sözleri artık herkesin birbirine sorduğunu duyuyoruz.
Abd yönetimi koronavirüsün Çin laboratuvarlarında üretildiğini idda ederek Çinden bu salgının ve yıkımın hesabını sormak istiyor.
Çin yönetimi ise Abd kafaları karıştırmak istiyor. Bu virüsü biz üretmedik bizim wuhan kentimizdeki hayvan pazarından yayıldı diyerek suçlamaları kabul etmiyor.
Dünyanın bir çok yerindeki uzmanların yaptığı araştırmaya göre koronavirüsün insan üretimi olması imkansız.
Toplumsal hayatı durma noktasına getiren bu virüsü eğer birileri ürettiyse bunlara yaptıklarının hesabı sorulmalı diyen Abd yönetimine bir destekte fıransız yöneticlerden geldi.
Fıransa CumhurBaşkanı Macron da yaptığı bir açıklama ile Abd’nin savunduklarının haklı olduğunu ve Çin yönetiminin hesap vermesi gerektiği yönünde bir açıklama yaptı.
Bu açıklamalar gösteriyor ki yakında bu tartışmalara diğer devlet yetkilileri de katılacak.
Çin yönetimi ise Abd’yi pandemiyi iyi yönetemediği için üzerindeki sorumluluğu atarak, böyle sözler sarf ederek dikkatleri dağıtıp, üzerindeki sorumluluğu atmak istiyor diyor.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın