Facebook’a Ezeli Rakip Geliyor!

Dünya Dijital çağa 2000’li yıllaın başlarında girdi. Dijital sosyal medya geliştikten sonra insanların kültürü medeniyeti çok değişti. Artık sosyal medya hepimizin hayatının bir parçası haline geldi. Hayatımıza 2008 yılında giren Dünya’nın en büyük sosyal medya kuruluşlarından biri olan Facebook’a ezeli bir rakip daha geliyor.
İnternet kullanıcılarının bir çoğunun yakından bildiği dijital ansiklopedi olarak bilinen Wikipedia’nın kurucu ortaklarından olan Jimmy Wales tarafından kurulan ‘WT:Social’ sosyal medya sektörüne hızlı bir giriş yapmayı düşünüyor. facebook’un tahtını yerinden edeceği düşünülen sosyal medya platformu hızla kendini geliştirmeye çalışıyor.
Wt:Social reklam yapılmadan çok kısa süre içerisinde üye sayısını 160 Bine ulaştırmayı başardı.
Sosyal medya kurucusu Jimmy Wales yaptığı açıklamada kullanıcı verilerini hiç şart altında hiç bir şekilde tamamını veya hissesini satmayacağını duyurdu.
Wt:Social’ın geliri hakkında kısa bir bilgilendirme açıklama yapan Jimmy Wales : Gelirin büyük kısmını Bağışçılar ve sisteme üyelik ücretlerinden sağlanacağını belirtti.
Wikipedia da olduğu gibi kullanıcılar içeriğin kopya olduğu , bilgilerin yanlış veya doğru olmadığını düşünen kullanıcılar içeriği ve başlığı istediği gibi değiştirebiecek.

İlgili İçerik

Bir Cevap Yazın